perfumy .jpg

o perfumach

Słowo pochodzi z łaciny, co oznacza "słodko pachnący płyn zawierający esencję kwiatów i innych substancji". 

Ale perfumy mają swoje korzenie w starożytnym rzymskim rytuale. W świątyniach Rzymu, zgniecione kwiaty, liście, wióry drzewne, przyprawy i aromatyczne żywice były rzucane na płonące węgle jako ofiary bogom. 

Ich zapach został uwolniony przez dym.

Perfumy dzielą się ze względu na stężenie olejków zawartych do produkcji. Chociaż współcześnie każde nowe dzieło perfumiarza zwane jest PERFUMAMI.




Perfumy:

15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu

 

Woda perfumowana

8-15 % stężenia olejków w 80-90 % alkoholu

 

Woda toaletowa

4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu

 

Woda kolońska

3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu,




                                                                                         podział perfum ze względu na rodziny zapachowe 
                                                                                           



nuty zapachowe.jpg

o nutach

nuta zapachowa to wrażenie zapachowe uzyskiwane z zastosowanych w perfumach składników - np zapach róży uzyskany z 3 syntetycznych składników połączonych w taki sposób i w takiej ilości, że w rezultacie czujemy różę.

nuta głowy - substancje ulotne, które najszybciej odparowują i znikają. Jest to pierwszy zapach jaki się czuje, gdy ulotni się alkohol.Jest to zapach najbardziej świeży i lekki, którego zadaniem jest zachęcić nas do kupna wybranych perfum.Nuty głowy są tak niestabilne, że zazwyczaj zużywają się w ciągu 10 do 15 minut. Gdy zanikają, serce lub środkowe nuty kwitną na twojej skórze. 

 

 

nuta serca - środek zapachu, czyli substancje średnio lotne. Ta nuta skomponowana jest zazwyczaj z woni kwiatowo-owocowych i łączy się z istniejącą jeszcze słabą nutą głowy.

 

nuta podstawy - to baza zapachu, w skład którego wchodzą utrwalacze, wonie drzew, korzenne przyprawy, ekstrakty żywic drzew orientalnych (tony leśne), piżmo, ambra, wanilia. Sprawiają, że po rozwinięciu bukietu aromatów perfumy długo się utrzymują.

Są one podstawą zapachu, nutą, która łączy ze sobą pozostałe składniki. Tworzą pamięć, która sprawia, że ​​motyw pozostaje w twoim umyśle.






 Użycie poszczególnych nut zapachowych wpływa na nasz odbiór perfum, jeśli znamy nuty które lubimy,  jest to odpowiedź na pytanie: " Jak kupić perfumy online, nie znając wcześniej zapachu ? "

cytrusy_3.jpg

Cytrusy zapewniają w perfumach świeżość, nadają pobudzenia i wzbogacają górne nuty zapachu. Pomagają wzbudzić w nas pokłady energii i chęci do działania, a niekiedy tworzą atmosferę elegancji i czystości. 

W połączeniu z nutami  owocowymi łagodzą cukier i dodają zapachom cierpkości.





OWOCE_2.jpg

Owoce reguły nadają perfumom subtelny, odświeżający aromat. Zapewniają rześką słodycz, często też owiną nas nutką zmysłowości, optymizmu, radości. Co może się przydać w przygnębiającej jesiennej porze.





kwiaty.jpg

Kwiaty nadają perfumom lekkości, romantyzmu łagodzą siłę cięższych składników, takich jak żywice. Często czynią zapach bardziej eleganckim, poważniejszym. Działając na psychikę zapewniają zapachowe uniesienie.






BIAŁE KWIATY.jpg

 Zapach białych kwiatów narkotyzuje najbardziej, spośród wszystkich kwiatów: jest soczysty, bogaty, Olejki np. jaśminu bardzo powoli się unoszą , co jest doskonałą wskazówką jeśli szukasz zmysłowego kobiecego zapachu, który będzie trwały.

Białe kwiaty zapewniają bardzo dużą dawkę kobiecości, dostojności. 






NUTY ZIELONE GOOD.jpg

Nuty zielone imitują ziemisty, mokry, ciemny zapach lasu ( fougere ) , inne np  świeżo pokrojonego ogórka, a jeszcze inne zroszoną poranną trawę. Gwarantują w zapachu uczucie świeżości, lekkości ale niekiedy też wilgoci, mroku. Ziołowe nuty rozmarynu, mięty czy tymianku potrafią  wzmocnić intensywność zapachu i natychmiastowo  zmienić w ostrzejszy charakter.







Przyprawy w perfumach potrafią zarówno " rozgrzewać " jak i "chłodzić" - w zależności jaki efekt chce uzyskać perfumiarz , takich użyje składników. Na przykład cynamon działa szybko i daje efekt ciepła, otulenia  - obecny najczęściej w wodach perfumowanych, natomiast już kolendra działa długo i wywiera uczucie chłodu, stąd też możemy ją spotkać w orzeźwiających wodach toaletowych. 
Przyprawy jakich używa się w perfumiarstwie, to takie, które możemy znaleźć w kuchni- tj. pieprz, wanilia, ziele angielskie, ale również takie , które występują tylko w najdalszych zakątkach świata i są bardzo drogie jak szafran.

Oprócz wyżej wymienionych w perfumach znajdziemy także min. przyprawowe nuty liścia laurowego, gałki muszkatołowej, ziarna kakaowca, kardamonu, lukrecji czy anyżu gwiazdkowatego.

Przyprawy stosunkowo wolno uwalniają swoje olejki eteryczne, może Ci się to przydać przy wyborze trwałych perfum.







Zapachy gourmand - "jadalne" opierają się głownie na nutach wanilii. Ze względu na to jak słodycze działają na nasze zmysły, perfumy te zyskały bardzo na popularności.
Nuty gourmand ukazują nam zapachy karmelu, waty cukrowej, deserów takich jak tiramisu czy panna cotta, pianek marshmallow, waty cukrowej i tym podobnych.

Dzięki słodkim nutom w perfumach możemy pokazać swoja otwartość, towarzyski charakter bez użycia słów. Świetnie skracają dystans. Można to wykorzystać, albo trzeba na to uważać- wszystko w zależności od sytuacji.

Zdecydowanie też poprawią nam humor, nasz mózg pamięta jak pachniała ostatnia zjedzona tabliczka czekolady :) 







Dlaczego drzewo występują praktycznie w każdym zapachu ? Ze względu na to , że wydobywa głębie z pozostałych składników, ubogaca kompozycję np.drzewo sandałowe jest kremowe co zamazuje przejścia między poszczególnymi "warstwami zapachu" , łagodzi i zmiękcza. Drzewo cedrowe pachnie surowością nowo otwartego pudełka kredek, a drzewo agarowe  jest smoliste, żywiczne i potrafi zdominować cała kompozycję.
Często obecne szczególnie w męskich perfumach są też wetiweria i paczula- choć o dziwo nie są drzewami, ale ze względu na swoje właściwości zapachowe, tak zostały sklasyfikowane.
Wetiweria to rodzaj pachnącej trawy, a paczula liść jednego z  krzewów.

 Nuty drzew, które od razu, jednoznacznie "przeniosą  nas zapachowo"  do lasu to min. sosna czy jodła.
Drzewa są silne, stabilne i długowieczne w rzeczywistości,  dlatego w perfumach sprawiają, że zapach jest odbierany bardziej bogato i luksusowo.

Mchy natomiast, mają zapach lekko mroczny, imitujący woń jesiennej leśnej ściółki.
Najczęściej używanym jest mech dębowy.  
Do zapachu wprowadzają odrobinę tajemniczości.





pytania .jpg

najczęściej nurtujące zagadnienia i pytania związane z perfumami

1. Dlaczego kochamy niektóre zapachy, a inne nie...

 

Ponieważ wszyscy jesteśmy zaprogramowani, aby lubić pewne zapachy i innych nie:). 

 

Nasza reakcja na zapach, twierdzą naukowcy, jest częściowo nabyta i częściowo genetyczna. 

Urodziliśmy się z określonymi sympatiami i antypatiami, a także wrażliwością na określone zapachy. 

 

Idąc przez życie, już od urodzenia dodatkowo budujemy swój "zapachowy bank" wspomnień i skojarzeń.

 Wszystkie te przechowywane informacje określają, czy lubimy zapach czy też nie.

 

Bo kto z nas ,nie użył choćby raz zdania zaczynającego się: “to pachnie jak...”

 

2. Jak działa nasz zmysł węchu?

 

Cząsteczki zapachu przechodzą przez kanały nosowe do dwóch maleńkich łat położonych za mostkiem nosa. Te łatki składają się z milionów specjalnych czujników węchowych lub zapachowych. 

 

Cząsteczki zapachu rozpuszczają się w wilgoci i wiążą się z drobnymi włosami nerwowymi w komórkach.

 Wysyłają one wiadomości o zapachu do układu limbicznego, części mózgu, która reguluje nastroje i pewne reakcje emocjonalne. 

 

Podczas gdy układ limbiczny jest w dużej mierze poświęcony zapachowi, wpływa również na nasze reakcje hormonalne, metaboliczne i stresowe i jest emocjonalnym centrum pożądania seksualnego, wściekłości, strachu i radości. 

Dlatego zapach jest takim przeżyciem emocjonalnym, a perfumy , które np własnie poznajemy tak dobrze nam się kojarzą bądz też odwrotnie , nie wyobrażamy sobie, że będziemy je nosić.

 

3. Dlaczego tak bardzo kochamy nosić perfumy ?

 

 

Ponieważ pomagają nam czuć się dobrze :) Testy psychologiczne pokazują, że ludzie, którzy używają perfum regularnie mają bardziej pozytywny stosunek do relacji towarzyskich i mogą być bardziej wykwalifikowani społecznie niż ci, którzy rzadko lub nigdy ich nie noszą. 

 

Ogólnie stwierdzono, że ludzie, którzy uważają, że inni uważają, że dobrze pachną, mają więcej pewności siebie.  Ciekawsze życie? :)

 

 

4. Czy perfumy są afrodyzjakiem ?

 

Dobrze dobrane perfumy mogą z pewnością sprawić, że poczujesz się bardziej seksowna/y ! Ale nie ma dowodów naukowych sugerujących, że zapach jest w rzeczywistości afrodyzjakiem. 

 

Zapach jest oczywiście związany z naszą seksualnością i niektórzy eksperci uważają, że hormony uwalniane z gruczołów w pachwinie i pod pachą działają w sposób w jaki feromony uwalniane są przez zwierzęta. 

Poczucie pewności, jakie dają odpowiednie perfumy, a także atrakcyjny koktajl chemiczny, który pomaga stworzyć, z pewnością może być świetnym dodatkiem i zakręcić w nie jednej głowie :)

 

5. Ile zapachów jesteśmy w stanie odróżnić ?

 

W zależności od indywidualnych zdolności od ok 5000 do 10 000 .

 

6. Jaka jest różnica między wodą kolońską a wodą po goleniu?

 

Woda kolońska jest przeznaczona dla Twojego ciała, wody po goleniu dla Twojej twarzy. 

 

Dodatkowo woda kolońska miesza się z większą ilością substancji zapachowych - od 3- do 5 %

 olejków eterycznych - podczas gdy woda po goleniu ma lżejszy zapach, zwykle około 2 do 4 %

 i zawiera kojące emolienty i uspokajające środki antyseptyczne, które łagodzą podrażnienia.

 

7. Ile składników zazwyczaj zawierają perfumy ?

 

Bardzo różnie. Perfumy mogą zawierać 10, 50, 100 lub więcej różnych materiałów, ale niekoniecznie wynika to z tego, że zapach wykonany w 300 jest lepszy od tego, który zawiera 10.

 

Kluczem jest to, jak różne składniki mieszają się ze sobą, aby “rozmawiać” z Tobą.

 

8. Czy perfumy , w których zastosowano naturalne olejki sa lepsze od syntetycznych ?

 

Z całą pewnością nie. Nowoczesna perfumeria opiera się na synergii składników naturalnych i sztucznych. Oba mają taką samą wagę do perfumiarza. Z technicznego punktu widzenia perfumiarz rozróżnia naturalne oleje pozyskiwane z kwiatów, drzew i liści, przypraw i żywic; półsyntetyczne oleje oddzielone od naturalnych źródeł; oraz całkowicie syntetyczne oleje lub nuty zapachowe, stworzone w celu wzbogacenia naturalnych esencji, aby wibrować z nutami zupełnie niepodobnymi do niczego, co kiedykolwiek poczuliście wcześniej. 

 

Często syntetyczny zapach jest piękniejszy niż prawdziwy - pomyśl o kwiatku, kiedy go wybierzesz, pachnie tylko przez dzień, a potem zaczyna śmierdzieć okropnie. Dzięki syntetykom można uzyskać ten sam zapach i pozostawić większość kwiatów na polu :)

 

 

 

9. Jak długo powinien utrzymywać się zapach ?

 

Różnie. Ale śrenio woda perfumowana powinna się utrzymywać 6-8 godzin, a woda toaletowa około 3-4godzin. na skórze. Zależy to też od stężenia zastosowanych olejków. Na i ubraniach zapach czasmi pachnie zdecydowanie dłużej.

 

10. Dlaczego na mnie perfumy utrzymują się krótko ?

 

Jeśli masz suchą skórę, perfumy szybciej się wchłaniają i dlatego trzeba ich używać częściej. Natomiast na tłustej skórze perfumy będą się utrzymywać dłużej i będą intensywniejsze, ponieważ olejki zawarte w Twojej skórze rozpuszczają molekuły perfum i dzięki temu zapach utrzyma się dłużej.


11. Co zrobić, żeby zapach utrzymywał się dłużej? / Jak się perfumować żeby długo pachnieć ? 

1. Np. w miejscu gdzie chcemy popryskać , a wiemy że mamy suchą skórę, która szybko wchłania olejki zapachowe, posmarujmy najpierw bezwonnym kremem, balsamem ( a idealnie by by było gdyby był to bezwonny olejek ze słodkich migdałów) i dopiero aplikujmy.

2.Jeśli chcemy przez wyjściem uzyskać efekt WOW warto spryskać całe ciało od razu po kąpieli i tuż przed nałożeniem ubrań wtedy olejki pięknie osiądą na skórze a dodatkowo po wcierają się w ubranie
3. Puść mgiełkę i wejdź w nią tak by dostała się we włosy-olejki fajnie się w nich ułożą i przy każdym ich większym ruchu dodatkowo będą kusić zapachem.

4. Wybieraj przy zakupie perfumy z nutami :

 

Jesteś kobietą szukasz zapachu świeżego, szukaj w nutach : nuty morskie

  szukasz zapachu zmysłowego szukaj w nutach : jaśmin

 

Jesteś mężczyzną szukasz zapachu świeżego, szukaj w nutach : nuty morskie

  szukasz zapachu zmysłowego szukaj w nutach : drzewne i żywiczne

 

Perfumy z tymi nutami będą wolniej uwalniały olejki zapachowe.

 

 

5. Aplikacja na miejsca, które nie są mocno rozgrzane także przedłuży “żywotność” perfum na Twojej skórze.

 

6. Sekretem długotrwałego zapachu jest też "nakładanie substancji zapachowych". 

Zbuduj warstwy zapachu na skórze, stosując różne formy tego samego zapachu - perfumowane mydło, olejek do kąpieli lub żel, balsam do ciała lub krem, Każdy wzmacnia siłę uderzenia drugiego

12. Dlaczego te same perfumy pachną na mnie inaczej niż na koleżance / koledze ?

 Geny, rodzaj skóry, dieta, leki (np. antybiotyki wyraźnie zmieniają zapach), stres czy temperatura ciała są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na zapach perfum a dodatkowo bagaż zapachowy jaki każdy ma na sobie - proszek do prania, płyn do płukania, dezodorant, to wszystko sprawia że w połączeniu z tymi samymi perfumami mamy “inny efekt zapachowy”

 

13. Dlaczego moje ulubione perfumy pachną inaczej ?

Powodów może być kilka.

 

Zakupy w pewnym źródle :

 

1.Jeśli używałaś/eś ich kilka lat temu być może producent musiał w tzw „międzyczasie“ (zmuszony działaniami instytucji o nzwie IFRA - która czuwa min nad tym aby perfumy nie powodowały reakcji alergicznych u nas ) zmienić ich skład- zastąpić olejki naturalne syntetycznymi, mogły zmienić się ich proporcje i teraz czujemy perfumy troszkę inaczej.

Proces zmiany składu perfum nazywany jest branżowo - REFORMULACJA PERFUM.

 

2. Jeśli wpadłeś / aś szybko do perfumerii i zrobiłeś test tylko na pasku albo nie daj Boże prosto z butli zapach wydał Ci się zupełnie inny gdyż dopiero w kontakcie z Twoją skórą perfumy pod wpływem ciepła się otwierają i ukazują prawdziwe piękno- które to własnie zapemiętałeś / aś w swoim zapachu używając go na co dzień.

 

3. Jeśli miałeś/miałaś takie wrażenie tylko np pierwszego dnia po zakupie, a poźniej drugiego trzeciego jakby wszystko wrociło do normy - poprostu mogło to zależeć od zmęczenia Twojego zmysłu, od ostrych potraw które danego dnia spożywałeś/aś, zapachów które na sobie „nieświadomie“ nosiłeś spędzając dzień w różnych miejscach.

 

Zakup w „dziwnym“ źródle: Pamiętaj są okazję ale jeśli sklep np oferuję Ci gamę „oryginalnych testerów“ wielu marek i wszystkie w cenie 119zł za 100ml to warto się zastanowić :) czy czasami po zakupie moje ulubione perfumy nie będą pachniały“ troszkę “ inaczej :)

 

14. Dlaczego perfumy inaczej pachną w perfumerii a inaczej jak testuję je w domu?


Głowne przyczyny :)

- w perfumerii w powietrzu wymieszane są różne perfumy

- po poznaniu kilku zapachów męczy Ci się zmysł węchu i wszytsko zaczyna się mieszać

- mało kto jest tak cierpliwy, by poczekać w perfumerii, aż zapach się rozwinie. To następuje dopiero po powrocie do domu.

 

Jesli chcesz przetestować zapach w naturalnym otoczeniu, w którym przebywasz na codzień, polecamy zamówienie niedrogich próbek i zdecydowanie w spokoju, czy ten zapach Ci odpowiada.

15. Ile maksymalnie zapachów można przetestować na raz?

Dla uzyskania najleszpego, nie przekjamanego zmęczeniem zmysłu węchu efektu testuj 3-4 zapachy.

16. Na jakim miejscu na skórze najlepiej testować zapach?

Pierwszy zapach aplikuj na wewnętrzną częsć nadgrastka, drugi na drugi nadgarstek, a trzeci ewentualnie 4 na wewnętrzną część łokcia.

 

17. W jakich miejscach używać swoich ulubionych perfum ? 

Tam gdzie skóra jest szczególnie ciepła i tam, gdzie jest dobra cyrkulacja krwi. Dzieje się tak, ponieważ ciepło pomaga rozproszyć i zwiększyć aromat zapachu. "Punkty tętna" na ciele są idealnymi aktywatorami dla perfum. Czyli tak jak pisaliśmy wyżej nadgarstki, łokcie, a

dodatkowe miejsca to :

poniżej płatków uszu, nie za. 

u nasady gardła. 

za kolanem. 

Gdziekolwiek indziej , gdzie czujesz bicie serca :)

 

18. Jak najlepiej rozpylać perfumy ?

 

Spryskaj około 20 cm od skóry. Równomierny rozprysk na szerszym obszarze pomoże twojemu zapachowi dłużej trwać niż obfite ilości na małym obszarze. Czy należy pocierać jeden nadgarstek o drugi, aby wysuszyć zapach? Nie, ponieważ zmiażdżysz molekuły perfum, Zapach szybciej się otworzy a zco za tym idzie szybko umknie :)

 

19. Gdzie jeszcze używać perfum oprócz skóry ?

Wypróbuj “prysk” na szczoteczkę do włosów i przeczesz lekko wilgotne włosy.

Dodaj kilka kropel perfum do wody w żelazku parowym, aby ubierać ubrania zapache :)

 

Jeśli zapach może sprawić, że poczujesz się tak dobrze, dlaczego nie skorzystać z jego mocy? :

20. Czy perfumy wpływają na samopoczucie?
Tak, i to w znacznym stopniu. Udowodniono naukowo, że niektóre zápachy mogą działać relaksująco (np. lawenda i rumianek), a inne stymulująco (np. neroli czy bergamotka) a inne wręcz wbudzać porządanie.

 Zresztą wróćmy pamięcią do nowo zakupionej “flaszki” i pierwszego wyjścia w nowym zapachu ile radości ? :) a jesli jeszcze ktoś wspomniał delikatnie ” o jak pięknie piechniesz, co to za perfumy? ” jak się czuliśmy ? :)

21. Czym jest projekcja perfum ?

 

To zdolność zapachu do wyciągania ze skóry i otaczania Ciebie i innych swoją aurą. Zdolność zapachu do podróżowania w powietrzu - jego wylewność - jest testem wielkich perfum.

22. Jak długo perfumy zachowują swoja przydatnośc po otwarciu ?

 

W zależności od zapachu, od sześciu do 18 miesięcy, Jeśli są przechowywane prawidłowo. Po otwarciu butelki z zapachem należy ją stosować, ponieważ z czasem wszystko się pogarsza: lekkie, oparte na cytrusach perfumy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy; zapachy kwiatowe za około półtora roku.

23. Jak prawidłowo przechowywać perfumy ?

 

Przechowuj zapachy w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła (takich jak grzejniki). Ekstremalne upał lub zimno zaburzy delikatną równowagę olejków i zmieni ich zapach. Gdy butelka perfum zostanie otwarta, użyj go. Spray przepuszcza mniej powietrza i paruje wolniej niż butelka z nakrętką, ale nawet najdelikatniejsza esencja zanika z czasem. Najlepszym miejscem na otwarty zapach jest zamknięta szuflada lub szafa.

 
24. Dlaczego nie czuję swoich perfum  ?

TO WSZYSTKO WINA SZEFA!

Dokładnie, tak - to wina szefa układu nerwowego, jakim jest nasz mózg 

Mózg nasz wyłapuje bardzo dużo bodźców i aby się nie "przegrzać" szybko hamuje przypływ tych które są "znane", które uznaje za bezpieczne.

Zjawisko to jest zjawiskiem neurologicznym i nazywamy je -HABITUACJA(przywykanie)

Dowód na możliwość "przegrzania : Próbowałaś/eś słuchać 3 osób mówiących do Ciebie naraz ? 

Dowód na hamowanie bodźców :
Zaczyna padać deszcz ,
1 kropla - kurde zaczyna padać (niepokój)
2,3 -kurde mokra/y bede, (zdenerwowanie)
cała/y mokra/y- frustracja
2-3 minyty cała/y mokra/y - kurde i już nic nie czujesz i masz to głęboko tam gdzie nie dochodzi słońce 
po prostu się przyzwyczaiłaś/eś

Habituacja występuje w układzie neurologicznym w odpowiedzi na wielokrotne powtarzanie się tego samego bodźca ( jakim oczywiście są dla zmysłu węchu TWOJE PERFUMY) nie niosącego istotnej informacji(zmiany).
Odpowiedz na kolejne (znane bodźce) jest coraz mniejsza.

Dowód przyzwyczajania się do "znanych Tobie "zapachów
-Czujesz zapach swojego mieszkania? Nie - a zawsze czujemy zapach mieszkań innych.

Dlatego kochani, jeśli po kolejnej aplikacji swoich ULUBIONYCH PERFUM" nie będziesz ich czuć -nie wylewaj na siebie pół butelki- oszczędź partnerowi, współpracownikom, domownikom, współpodróżnym w autobusie - PRZYDUSZENIA

Warto stymulować mózg nowymi zapachami by dawały radość także Tobie :)

To jak zakup nowej bluzki,czy spodni czekamy jak będą się nosić , jak będziemy w nich się czuć, a jeszcze nie daj Boże ktoś powie komplement że SUPER w nich wyglądasz - kupa radości 
Z PERFUMAMI JEST IDENTYCZNIE nowe cieszą o 3 kroć bardziej niż kolejna ta sama butelka
i zainteresowanie płci przeciwnej wzrasta natychmiastowo 
:)
Żona zapyta:
Komu się tak wyperfumowałeś?
koleżanka z pracy: Ale coś tu pięknie pachnie?!

i zainteresowanie wzrasta.


             

Jeśli masz jakieś inne pytania, a może potrzebujesz porady - śmiało służymy pomocą.

 

Użyliśmy w tym artykule swojej wiedzy i doświadczenia naszego oraz naszych klientów, Posiłkowaliśmy się przy tym także branżowymi bibliami jakim są książka

„Fragrances of the World “ Michael Edwards oraz portal Fragrantica.

 

Masz inne pytania?

Zapraszamy do kontaktu


 PERFUMERIA STACJONARNA

LIVE CHAT ( prawy dolny róg strony )

575 854 454 ( ODPISUJEMY TAKŻE SMS-Y )

LOGO perfumeria top10 i budizsz zachwyt.


Perfumeria Top10, ul. Narodowych Sił Zbrojnych 15B, 15-690 Białystok, woj. podlaskie, NIP: 9660428855
tel: 575 854 454, e-mail: skleponline@perfumeriatop10.pl